Gençlerden Sesleniş: Teknoloji Sensin, Esir Değilsin…

Asfa Gençlik ve Spor Kulübü aracılığıyla başlatılan “Sanal Esaret Projesi” kapsamında, çağımızın en büyük problemlerinden olan teknoloji ve İnternet bağımlılığına dikkat çekebilmek ve toplumda farkındalık oluşturabilmek amacıyla yeni bir etkinlik düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığının destek verdiği projede Asfa Gençlik ve Spor Kulübüne üye gençler, 11 Mayıs 2016 Çarşamba günü Üsküdar sahilinde saat 10.00’da “Teknoloji Sensin, Esir Değilsin” temalı bir etkinlik gerçekleştirdi. Gençler sahil boyu dövizlerle yürüyüş yapıp broşür dağıttılar.

Sanal Esaret projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinlikle günümüz dünyasında hızlı bir şekilde gelişen ve her geçen gün insan hayatında vazgeçilmez bir yer kaplayan, bir taraftan hayatımızı kolaylaştıran diğer yandan insanlığı esareti altına alan teknolojik gelişmelerin olumlu ve olumsuz yönlerine vurgu yapıldı.

Asfalı gençler tarafından başlatılan “Sanal Esaret” etkinlikleri kapsamında farklı liselerden öğrenciler daha öncesinde ise liseler arası münazara yarışmaları, seminerler, izcilik kampı ve Teknolojik Detoks gibi önemli birçok etkinliğe imza attılar.