Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve Asfa Gençlik ve Spor Kulübünün yürütücüsü olduğu “Sanal Esaret Projesi” kapsamında düzenlenen yarışmalar sonuçlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığının himayesindeki “Gençlik Projeleri Destekleme Programı” tarafından desteklenen ve Asfa Gençlik Spor Kulübü’nün yürütücüsü olduğu “Sanal Esaret Projesi” sona erdi. Sanal Esaret Projesi içinde 14-21 yaş arasında gerçekleştirilen slogan, fotoğraf, münazara ve senaryo yarışmaları sonuçlandı. İstanbul’un Üsküdar ilçesinde yaşayan tüm gençlere açık olan yarışmalarda ödül almaya hak kazanan 36 genç, ödüllerini 27 Mayıs Cuma günü Asfa Koleji Bağlarbaşı Kampüsü’nde düzenlenen ödül töreninde aldı. Ödül töreninden önce İstanbul’un fethinin 563. yılı Fetih Şöleni düzenlendi.

Yarışmadaki dereceler ise şöyle:

Fotoğraf yarışmasında 1. olan Mehmet Soybelli 2 yıllık National Geographic Aboneliği, 2. olan Büşra Işık 1 yıllık National Geographic Aboneliği, 3. olan Emre Çelik / National Geographic Dijital Abonelik kazandı.

 

Senaryo yarışmasında 1. olan Eyyub Emre Gümüş Puma Saat, 2. olan Mustafa Emir Albayrak 135 TL Huzur Mağazası alışveriş çeki, 3. olan Lütfiye Akay 100 TL Huzur Mağazası alışveriş çeki kazandı.

Slogan Yarışmasında 1. olan Melih Sinan Bilici Puma Saat, 2. olan Ahmad Alhariri 135 TL Huzur Mağazası alışveriş çeki, 3. olan Yusuf Alperen Topak 100 TL Huzur Mağazası alışveriş çeki kazandı.

Münazara yarışmasının sonucunda ise kazanan okul olan Tenzile Erdoğan Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi yarışmacıları da toplamda 3 Puma saat kazandılar.