Liseler Arası Münazarada Yarı Final Karşılaşmaları

Sanal Esaret Projesi kapsamında düzenlenen münazara yarışmasında yarı final karşılaşmaları 28 Mart Pazartesi günü Asfa Eğitim Kurumlarının konferans salonunda yapıldı. Yarışmanın her iki seansı da oldukça coşkulu ve heyecanlı geçti.

İlk karşılaşmada Kandilli Kız Anadolu Lisesi ile Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi karşılaştı. “Teknolojik gelişmeler eğitim-öğretim çalışmalarını olumlu etkiler/olumsuz etkiler” konusunun tartışıldığı münazarada olumsuz tezi savunan Tenzile Erdoğan KAİHL münazarayı kazandı ve finale çıkmanın sevincini yaşadı.

İkinci karşılaşmada ise Üsküdar Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Burhaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi karşılaştı. “Kitap okuma alışkanlığı kazanmada basılı kitaplar etkilidir/e-kitaplar etkilidir.” konusunun tartışıldığı münazarada e-kitapların etkili olduğunu savunan Burhaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi, münazarayı kazanan taraf oldu ve finale yükseldi. Özellikle Burhaniye Anadolu İmam Hatip Lisesinin taraftarlarının desteklerinin görülmeye değer olduğu münazara renkli görüntülere sahne oldu.