“Sanal Esaret Projesi” Kapsamında Düzenlenen Münazaraların İlk Turu Heyecanla Gerçekleşti

Asfa Gençlik ve Spor Kulübünün “Sanal Esaret Projesi” kapsamında düzenlediği, Gençlik ve Spor Bakanlığının onay ve destek verdiği liseler arası münazara yarışmasının ilk turu 17 Mart Perşembe günü Asfa Koleji Konferans Salonunda gerçekleşti. Jürisi Asfa Kolejinin Türkçe ve edebiyat öğretmenlerinden oluşan münazaralar oldukça çekişmeli geçti.

Saat 09.30’da yapılan birinci turun ilk karşılaşmasında, Kandilli Kız Anadolu Lisesi ile Hacı Sabancı Anadolu Lisesi karşı karşıya geldi. Kandilli Kız Anadolu Lisesi “Ekran bizi uyuşturur(tembelleştirir).” fikrini savunurken Hacı Sabancı Anadolu Lisesi “Ekran bizi uyandırır (bilgilendirir).” fikrini savundu. Az bir puan farkıyla Kandilli Kız Anadolu Lisesi, Hacı Sabancı Anadolu Lisesini eledi.

Saat 11.00’de yapılan ikinci karşılaşmada ise Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin “İletişim araçları aile/akraba bağlarını güçlendirir.” tezine karşılık, Çağrıbey Anadolu Lisesi “İletişim araçları aile/akraba bağlarını zayıflatır.” antitezini savundu. İki lise arasında tatlı bir çekişme yaşanırken kazanan taraf az bir puan farkıyla Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu.

Güzel anların yaşandığı münazaraların ilk turunu tamamlayan öğrenciler böyle bir projeye katılmanın gururu ve mutluluğu ile okullarına döndüler. Ayrıca ilk elemeyi geçen okullar ikinci tur  için hazırlıklarına başladılar.