Projenin Amacı ve Kazanımlar

Projenin Amacı

Günümüz gençliğinin en önemli sorunu olarak belirmeye başlayan teknoloji bağımlılığı sanal bir esarete dönüşmektedir.

Bu amaçla Asfa Gençlik ve Spor Kulübü olarak Gençlik Spor Bakanlığının ”Gençlik Projeleri Destek Programları” kapsamında onaylanan ”Sanal Esaret” projemizi hayata geçiriyoruz.

Projenin amacı, günümüz dünyasında hızlı bir şekilde gelişen ve her geçen gün insan hayatında vazgeçilmez bir yer kaplayan, hayatımızı kolaylaştıran teknolojinin bir o kadar da insanlığı nasıl esaret altına aldığı konusunda farkındalık oluşturmaktır.

Çeşitli etkinlik ve programlarla bu önemli soruna dikkat çekerek ailelerde, gençlerde farkındalık oluşturmak, ihtiyaçlardan ötürü ortaya essaywritingservicehelp.co.uk/custom-writing-service çıkan teknoloji kullanımının bağımlılığa how to write my essay create an academic research proposal dönüşmemesini sağlamak, internet bağımlılığının gençleri sosyal hayattan kopartan, günlük yaşantıyı olumsuz etkileyen bir faktör olduğununu hatırlatmak ve bilinçli paper writing service internet kullanımı konusunda gençleri bilgi sahibi yapmayı hedeflemekteyiz.

Teknolojiyi doğru kullanım bilincinin gençlerimiz arasında yaygınlaşmasını, kaybolmakta olan komşuluk, akraba ziyaretleri gibi insani ilişkilere dissertationforme.com dayalı kültürel değerlerin farkına vardırmayı, toplumun geleceğine olumlu katkı sağlayacak düşünce dünyası ve kültürel zenginliği ile hayırlı ve sağlıklı nesiller yetiştirmek en büyük gayelerimizdendir.

Projenin Kazanımları

1) Bütün öğrencilerimize, teknolojinin insanlığın ihtiyaçlarından ötürü ortaya çıktığını kavratmak,
2) Bütün öğrencilerimize teknolojinin, bireylere sunduğu kolaylıkların yanı sıra günlük yaşantıyı olumsuz etkileyebilecek problemleri de beraberinde getirdiğini, İnternet bağımlılığı probleminin de bunlardan biri olduğunun farkına vardırmak,
3) Bilinçli internet kullanıcısı nasıl olur? Konusunda bilgi sahibi yapmak,
4) Yakın çevreye ve topluma sanal bilincin öğrencilerimiz aracılığı ile yayılmasını sağlamak,
5) Kaybolana değerlerin farkına vardırmak,
6) Hayırlı ve sağlıklı nesiller yetiştirmek.